Jak działa stacja czołowa?

Jak działa stacja czołowa?

Sprawdź, gdzie zamówić stację czołową.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy punkt, który skupia specjalistyczne urządzenia służące do poprawnej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe urządzenia budują razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie zazwyczaj jest stosowana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i hostelach

Stacja czołowa to rozwiązanie wykorzystywane w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w apartamentowcach, motelach, szpitalach oraz przez dostawców telewizji kablowej. Rozprowadza ona połączenie do poszczególnych odbiorników. Specjalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z kluczowych modułów tworzących stację czołową. Specjalistyczne oprogramowanie ułatwia jej szybką konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – na przykład DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – całościowy układ antenowy

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – transmisji sygnałów DVB-S/S2 lub MPEG2. Sygnał analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują awarie w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa generuje większe koszty. Większość modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma również odrębne wejścia USB, które umożliwiają wprowadzenie dowolnej zawartości. Kompleksowy system antenowy uzyskujemy poprzez połączenie rozmaitych części.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]