Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Potrzebujesz wzmacniacza DVB T? Sprawdź http://tinyurl.com/mk9ldn3.

Oglądanie TV stało się teraz codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy porannej herbacie i przy wieczornym posiłku. Programy w TV lubią dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy znajdzie coś doskonałego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał jest tak słaby, że odbiór lubianego programu jest po prostu nieosiągalny. Doskonałym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału bywa tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że optymalnym wyjściem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Wykorzystanie wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się mocniejszy, a tym samym odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz przed telewizorem bądź zaraz za anteną. Miejsce ich rozmieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w przypadku telewizji, ale także radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe oraz kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Montuje się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – podbija on przekaz tylko wskazanych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To używanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]