Budowa domów z bali – ciepłe i piękne domy

budowa domów drewnianych Kraków, budowa domów z bali

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu buduje się z drewnianych bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się cały czas popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej wyglądają bardzo pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie wymagają wykonywania czasochłonnego i bardzo drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które w zdecydowanej większości przypadków generują niemałe straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w bardzo dobrym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu też pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment popularne również w innych rejonach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, na skutek czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich zakątkach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, powinno się zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niepożądane niespodzianki.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]