Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Jeśli szukasz akcesoriów szalunkowych, skieruj się tu.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie wiele elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować stosowny rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Peri czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]