Okna drewniane – naprawdę takie wyjątkowe?

okna drewniane

Okna drewniane powszechnie wybierane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz także na ich odporność. Ten ekologiczny materiał gwarantuje piękny wygląd, który nie zmienia się przez długie lata. Nie tylko jednak wygląd jest istotną zaletą tego rodzaju produktów. Jakie są inne powody, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – niepowtarzalne walory estetyczne

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych związanych z aranżacją wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, który zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można też decydować się na różne gatunki tego surowca, które mają różny wygląd, kolory czy inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości aranżacyjne i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo ciepłe, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, może być więc doskonałym produktem do wytwarzania różnych rodzajów elementów dekoracyjnych.

Inne ważne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec stwarza ogromne możliwości jeśli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd i styl. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, wykonując przepiękne kształty. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnawiania zabytków, świetnie spisuje się także w domach osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz dobrze działa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dopisać to, iż jest dużo skutecznych sposobów poprawiania trwałości okien z drewna, a także to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest dość prosta oraz nie szkodzi ekosystemowi. Czynniki te powodują, iż okna drewniane są lepsze aniżeli okna wytwarzane z PCV czy plastiku.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]