Okna i drzwi aluminiowe – zalety stolarki tego typu

Okna i drzwi aluminiowe – zalety stolarki tego typu

Dowiedz się, gdzie nabyć produkty MTS Dom, wejdź na mtsdom.pl.

Aluminium jest metalem powszechnie używanym w budownictwie, z którego często produkuje się drzwi i okna, stanowiące alternatywę dla tradycyjnej stolarki drewnianej lub tej z polichlorku winylu. Dotychczas okna oraz drzwi aluminiowe na ogół zakładane były w budynkach użyteczności publicznej, w bankach i w biurowcach, jednak aktualnie montuje się je też w domkach jednorodzinnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Plusy drzwi i okien aluminiowych

Stolarka aluminiowa jest bezkonkurencyjna, w przypadku budowy wielkoformatowych konstrukcji. Stąd właśnie jest tak często wybierana przez architektów biurowców – umożliwia konstrukcję obiektów, w których fasada składa się w znacznej części z przeszkleń. Ten typ budownictwa przyjął się też w budownictwie indywidualnym – w ostatnich latach popularne są domki jednorodzinne, w których stosuje się drzwi i okna z aluminium do konstrukcji przeszklonych ścian. Tym sposobem do wnętrz wpada więcej światła słonecznego, a mieszkańcy mogą cieszyć się widokiem otaczającej ich przyrody.

Istotnymi zaletami budulca jakim jest aluminium jest jego wysoka odporność na utlenianie oraz oddziaływanie promieni słonecznych i wilgoci, a także jego lekkość i plastyczność. Umożliwia to konstrukcję rozległych, stabilnych ram dla powierzchni szklanych, często o dość niestandardowych konturach. Warto podkreślić, iż współczesne wyroby stolarki aluminiowej cechują się korzystnym współczynnikiem przenikania ciepła.

MTS Dom Sp. z o.o. – producent systemów okienno-drzwiowych oraz przesuwanych

Rodzimy producent drzwi i okien aluminiowych, niepołomicka spółka MTS Dom, działa na rynku od ponad dwudziestu lat. Oferta spółki jest niezmiernie szeroka. To przede wszystkim systemy okienno-drzwiowe, przeciwpożarowe i przesuwane. W ofercie spółki MTS Dom znajdują się też systemy dodatkowe, jak balustrady z aluminium lub ramy wypełnione siatką, zakładane na drzwiach, witrynach i oknach, które stanowią barierę chroniącą pomieszczenie przed owadami. Artykuły MTS Dom sprzedawane są w bogatej gamie barw, m.in. kolorach drewnopodobnych oraz strukturalnych i w palecie RAL, więc swobodnie można dopasować odpowiedni kolor produktu do dowolnego projektu.

Nasze dane kontaktowe:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]