Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Potrzebujesz podpór szalunkowych? Zobacz tu

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią też drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, doskonałą jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]