Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Jeśli chcesz nabyć sklejki szalunkowe, odwiedź ten adres.

Deski szalunkowe to kluczowy element szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek przeważnie wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić budynki ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Dlatego współcześnie stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane posiadają przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma służy też wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]