W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Tutaj znajdziesz szalunki Kraków.

Szalunki to to forma mająca charakter tymczasowy, którą w zdecydowanej większości przypadków robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale tego rodzaju postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje oczekiwany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można również efektywnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje wypełniony odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki usuwane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zwiąże. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są między innymi w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Mają więc bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez nich nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są też specjalne dźwigary oraz podpory. Często zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. Wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań oraz sklejki.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]