Zalety wynajmu szalunków

Zalety wynajmu szalunków

Wypożyczalnia szalunków Kraków - z pełną ofertą zapoznasz się na abcszalunki.pl

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, jednak można zaobserwować też konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Niestety ze względu na spore ceny nie wszystkie ekipy remontowe mają własne szalunki. Kiedy będą potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, które daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć także o komforcie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować pokaźne koszty.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest termin startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W przypadku wahania się warto natomiast wejść do internetu i sprawdzić, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa sądzą wcześniejsi kontrahenci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]