Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Oferta trekkingów w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Górskie wypady mają wiele postaci. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za nieraz gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności jest uzależniony od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga solidnej sprawności oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla jednostek z wysoką sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, jak również nieobawiających się mało komfortowych warunków biwakowania w czasie wielodniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego typu obcowania z naturą najbardziej cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem szczycą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby mogą natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]