Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wycieczki na Kilimandżaro? Nie wahaj się! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Silnych doznań z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Obieżyświatów zachęcają głównie niepowtarzalne widoki, kurczące się już lodowce, jak również sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnej preparacji – ze względu na znaczną wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto także zrobić zapas medykamentów zmniejszające niebezpieczeństwo zachorowania na malarię. Przed rozkwitem choroby uchroni również właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających insekty, a także korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]