Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Himalaje wycieczka, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym dość blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić też o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się areną zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną problemów bywa również samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum bądź Himalaje rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]