Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Jesteś zainteresowany fajnmi miejscami w Małopolsce? Skieruj się tu.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego czasem ciężko odnaleźć się w ogromie wiadomości o najciekawszych zabytkach oraz planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź stronę opracowaną specjalnie dla turystów

Aby zaprezentować przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której migiem znajdą schroniska, motele i hotele, galerie i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, zamek na Wawelu oraz urok miejscowego folkloru.

Portal o zabytkach Małopolski dba również o cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze południowe miejscowości. Informacje dodawane na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego. Niezwykle pomocna dla obcokrajowców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wczasów w Polsce.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego