Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Co powinieneś wiedzieć o ładnych miejscach w Małopolsce?

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o najnowszych imprezach sportowych czy kulturalnych i najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą schroniska, hotele i pensjonaty, zabytki i galerie, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Co ciekawe, dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. czar miejscowego folkloru, regiony agroturystyczne czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Rejestr konsulatów i proste rozmówki – istotne informacje dla obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Newsy zawarte na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale także w między innymi w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. Niesłychanie przydatny dla obcokrajowców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają popularne słowa i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży po Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego