Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Potrzebujesz zlecić usuwanie wirusów z WordPressa? Zajrzyj tutaj.

WordPress stał się w ostatnich latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość stron i sklepów internetowych tworzonych z jego użyciem liczy się już w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania strony wirusem, konieczne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek?

Nie możesz zalogować się na witrynę? Wpisy zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się odnośniki do nieznanych Ci portali? A może witryna internetowa rozsyła wiadomości-śmieci? To tylko kilka z potencjalnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich sytuacjach wymagane jest szybka reakcja, żeby znaleźć powód infekcji i przywrócić stronę internetową do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerów najlepiej zlecić specom od tego rodzaju zadań, ponieważ naprawa zawirusowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres wiedzy osób, które codziennie parają się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanej strony na WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie motywów i wtyczek, jak również pliki wp-config i htaccess. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające ryzyko ponownej ataków. Jeśli długotrwałe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do listy wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują także wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Usunięcie wszelkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, że analogiczny kazus nie przydarzy się w późniejszym okresie, stąd istotne jest okresowe aktualizowanie WordPressa oraz używanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]