Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Chcesz kupić kolczyki srebrne? Kliknij tu.

Wybierając kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, formę czy surowiec, z którego są wytworzone,, ale także na zapięcie. Oto zwięzły spis najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak np. w sztyftach. Takie zapięcie daje znaczny komfort noszenia i często jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Wadą bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają przekłutych uszu. Aktualnie dość rzadko stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jakkolwiek prościej go zapiąć, z powodu odchylanej klapce z tyłu. Na co dzień wykorzystuje się je przy kosztownych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w okresie letnim, gdy nie ubieramy ubrań z wysokim kołnierzem, czapek oraz szali.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, zazwyczaj złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki stosowane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo znajdziemy wszędzie. Tego typu kolczyki sprzedają się najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku małych kulek oraz cyrkonii.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]