Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Więcej o ametystach

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w USA, Meksyku, Kenii i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. Współcześnie, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.