Srebrne wisiorki

Srebrne wisiorki

Jeśli chcesz zamówić srebrne zawieszki, skieruj się tu.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest naprawdę czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wilgocią czy ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki paru ozdób, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką albo wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia srebra należy użyć letniej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób musimy używać delikatnych ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.