Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Zobacz więcej szczegółów o digital paintingu na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki do projektowania świata przedstawionego czy postaci stosują głównie zaawansowane oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów wiele młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie programy do malarstwa cyfrowego wykorzystują współcześni twórcy

Istnieje wiele programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że powstał jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się ulubionym softwarem artystów oraz game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak przykładowo Affinity Photo, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których przy użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane farbami akwarelowymi, gwaszem bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Digital painting – nauka pod okiem instruktora

W praktyce uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednak aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać zaawansowane funkcje oprogramowania i najważniejsze metody stosowania pędzli, zalecamy wziąć udział w kursie opracowanym przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one tylko podstawowych funkcji programu. Istotne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]