Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Kurs modelowania 3D - w tym miejscu przeczytasz o aktualnej ofercie.

Świat rysunku bez ustanku się przekształca i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody na rzecz tworzenia swoich prac tylko w formie cyfrowej. Komputery dają twórcom nie tylko swobodę sporządzania dzieł 2D, ale też modelowania obiektów 3D. Inicjacja nauki modelowania 3D nie wiąże się obecnie ogromnymi kosztami – każdy może bowiem pobrać program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który równocześnie jest całkowicie darmowy.

Nauka funkcji Blender 3D na własną rękę bywa frustrująca

Korzystania z dowolnego programu można nauczyć się samemu, niemniej jednak proces ten trwa wówczas dłużej i nieraz bywa niezwykle męczący. Z tej przyczyny uczestnictwo w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści przede wszystkim tym, którzy dopiero odkrywają Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie przeróżnych tekstur i efektów na modelowany obiekt będzie szybsze, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego nauczyciela. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez uczestnika kursu wskazując elementy, które należy dopracowac oraz podpowiadając ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, by był on prowadzony w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w w branży projektowej i gier komputerowych

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie umiejętnością pożądaną i docenianą w szczególności w branży projektowej, filmowej i gier komputerowych. Znajomość programu Blender 3D otwiera tym samym masę perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się wstępne profesjonalne dzieła, które później można śmiało uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników takich warsztatów to po prostu artyści oraz amatorzy, którzy chcą odkryć nowe formy wyrażania siebie czy też poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]