Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Wyprawa w Alpy - sprawdź aktualną ofertę.

Sympatycy gór, którzy poznali już dobrze wszelkie szlaki w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i kartkują oferty eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Kilka słów o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie, który obejmuje swoją powierzchnią parę krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego globu, to na przykład Matterhorn – 4478 m n.p.m , Liskamm – 4527 m n.p.m. i Dufourspitze – 4634 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Aiguille du Dru oraz Tre Cime di Lavaredo. Rozróżnia się niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla energicznych podróżników

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest dużo interesujących ofert skierowanych do miłośników gór o rozmaitym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyły już pewne umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się optymalną kondycją fizyczną, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, którym zależy w głównej mierze na zdobycie wiedzy, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym plusem tych wypraw jest to, że organizowane są w ograniczonych, zwykle siedmioosobowych grupach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się wspaniałym doznaniem, niosącym satysfakcję z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również podsycającym apetyt na więcej.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]