Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta skitur, skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część osób wybierających się w góry zimą, udaje się tam przeważnie jedynie po to, by spędzać dni na szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz spróbować skitur czy też wypraw na rakietach.

Wyczerpujące, a zarazem dające mnóstwo satysfakcji skitury

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwykłym wypoczynkiem w górskiej chacie i okazjonalnym zjazdem z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają podziwiać ich czar podczas stosunkowo intensywnych, jednak niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obeznanych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich nart oraz butów.

Gdzie wybierają się miłośnicy skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są bezspornie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez trudności poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do skitur organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, która trasa będzie dopasowana do zdobytych przez nie umiejętności, mogą liczyć na pomoc organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]