Sri Lanka – wakacje inne niż wszystkie

Sri Lanka, podróż na Sri Lankę

Chociaż nad Bałtykiem i w polskich górach jest mnóstwo atrakcyjnych miejscowości, w których można w interesujący sposób spędzić wczasy, nie raz chcemy po prostu wyrwać się w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Doskonałym pomysłem jest wyjazd do Azji, bowiem tamtejsza kultura oraz tradycja są pod każdym względem odmienne od europejskich, więc turyście z Polski przyniosą dużo jedynych w swoim rodzaju doznań. Taką edukującą eskapadą zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, gdyż tak właśnie tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – państwo pełne zabytków krajobrazowych i historycznych

Sri Lanka to nieduży kraj umiejscowiony na Cejlonie oraz okolicznych drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że gros europejczyków za największą atrakcję uważa jej cudowne plaże oraz możliwość ujrzenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest także z obszernych pól herbaty, której uprawa jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki Sri Lanki. Jednakże jest to także państwo, które w swoim pokrytym dżunglą sercu chowa wiele atrakcji krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zdumiewać, dlatego że historia tego kraju sięga ponad 3 tys. lat.

Co w związku z tym trzeba zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni naturalnie zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek wielu religii, odwiedzić królewski ogród botaniczny, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, rzecz jasna, zajrzeć do sierocińca słoni bądź zobaczyć je w Parku Narodowym Yala, który słynie także ze swoich guźców, krokodyli i niedźwiadków wargaczy. Nie można także spędzić wczasów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak produkowana jest herbata i nie wypić filiżanki najwspanialszego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie należy też przejechać się specyficznym miejscowym pociągiem.

Podróż na Sri Lankę – jak ją przygotować?

Na Cejlon można wyjechać w dużej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jednak najciekawsze wakacje na Sri Lance to te zaaranżowane specjalnie z myślą o naszych własnych zainteresowaniach. Takie wakacje szyte „na miarę” planuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dostroić program podróży do oczekiwań każdego turysty.

Nasze dane kontaktowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]