Definicja złota inwestycyjnego i czy można kupić je online?

Definicja złota inwestycyjnego i czy można kupić je online?

Potrzebujesz złota lokacyjnego? Koniecznie odwiedź ten adres.

Polacy sporo myślą o emeryturze i o przyszykowaniu się na ewentualną “czarną godzinę”. Stąd zazwyczaj starają się regularnie odkładać niewykorzystane środki finansowe na lokacie lub po prostu na koncie w banku. Ostatnio jednakże ta metoda jest coraz mniej korzystna – nieustanna inflacja i słabe oprocentowanie lokat sprawiają, iż oszczędności nie dają zysku, a wręcz z miesiąca na miesiąc tracą siłę nabywczą. Nie zaskakuje więc to, że wzrasta popyt na alternatywne formy inwestycji, w tym też gromadzenie złota inwestycyjnego.

Co polskie ustawy uznają za złoto lokacyjne?

Inwestowanie w metale szlachetne opiera się na kupieniu ich w chwili, gdy ich wartość na rynku jest niska i zbyciu ich, kiedy ta cena podniesie się. Ale trzeba mieć na uwadze, iż nie każdy złoty produkt jest traktowany jako złoto inwestycyjne, wobec tego np. kolekcjonowanie biżuterii ciężko nazwać inwestycją w złoto. To, co należy nazywać złotem inwestycyjnym jest przejrzyście określone przez polski prawodawstwo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według obowiązującymi aktami prawnymi jest to głównie złoto o próbie co najmniej 0.995 w sztabkach bądź płytkach. Tymczasem monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne warunki, aby być uznane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wybite nie dalej niż w 1800 roku i co najistotniejsze – muszą być uznawane jako środek płatniczy w kraju, który je wyemitował. Monet lokacyjnych nie uznaje się jako egzemplarze kolekcjonerskie, toteż nie są numizmatami. Prawo określa jeszcze jedną formę złota lokacyjnego – złoto pod postacią papierów wartościowych.

Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co kupisz u krajowych sprzedawców?

W asortymencie krajowych sprzedawców złota lokacyjnego bez przeszkód znaleźć można sztabki ze złota, jak i uznane na całym globie monety bulionowe z np. Austrii oraz USA. Zamówienia można składać również przez internet i nie jest to propozycja tylko dla największych inwestorów. Ci mniej zasobni znajdą online bardzo szeroką ofertę sprzedaży złota w pojedynczych sztabkach o wadze 5, 2, lub 1 g, jak i złotych monet o wadze 1/2, 1/4 i 1/10 uncji trojańskiej. Nabyć można także złoto w „combibarach”, które umożliwiają odłamanie, a następnie zbycie odrębnych płytek kruszcu.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]