Znajdź złote monety.
Ludzie decydujący się na inwestycję w złoto mogą robić to na wiele sposobów: nabywać akcje spółek związanych z rynkiem kruszców bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w branże gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, ewentualnie gromadzić biżuterię inwestycyjną. Kolejną taktyką jest nabycie złota inwestycyjnego, które oferowane jest w postaci sztabek i monet bulionowych.
Złote monety bulionowe są popularne w każdym zakątku globu
Złote monety kojarzą się na ogół z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, nazywane też lokacyjnymi, czy to złote czy z drugich kruszców, różnią się od nich pod wieloma względami. Co najważniejsze monety bulionowe są bite celem inwestowania w nie kapitału, dlatego też ich nakład z danego roku nie jest ograniczony, a raczej wyznaczany przez popyt na rynku. Złote monety bulionowe nie są bite w kolekcjach tematycznych lub w nawiązaniu do pamiętnych rocznic, skutkiem tego ich wygląd niezwykle sporadycznie podlega „odświeżeniu”. Zwykle złote monety bulionowe bite przez daną mennicę odróżniają się od siebie tylko rocznikiem emisji. Charakterystyczne jest to, iż część monet bulionowych, pomimo uznawania ich za środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału podanego w walucie, a ich bieżącą wartość określa waga i próba użytego do ich bicia kruszcu. Zaletą monet bulionowych jest to, iż są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, więc ich ewentualna sprzedaż jest mniej obciążona ryzykiem straty niż regionalnych monet kolekcjonerskich.
Waga złotych monet bulionowych
Najczęściej wybierane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 oz, jednak emitenci wybijają też monety o wadze 1/50 czy 1/4 oz złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe wybijane są zwykle z 24 karatowego złota, a więc .9999, ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle lub południowoafrykański Krugerrand wybijane są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to z reguły na celu wzmocnienie monety i w konsekwencji zmniejszenie ryzyka jej uszkodzenia. Monety bulionowe z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są znakowane świadczy o wadze czystego złota, które się w nim znajduje.
W asortymencie polskich dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez problemu natrafią na najpopularniejsze z nich, m.in. chińską Pandę, kanadyjski Liść Klonowy czy wspomniane wyżej Krugerrandy.
Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]