Kredyt gotówkowy – jaka wysokość?

Kredyt gotówkowy – jaka wysokość?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, bo możemy uzyskać tak już niewielkie kwoty – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także stać się sposobem sfinansowania poważniejszych wydatków, bowiem zwykle jego największa suma to nawet 100 000 PLN, ale osoby o najwyższych zarobkach – między innymi lekarze – mają szansę uzyskać nawet pół miliona PLN. Ceny kredytu gotówkowego zależą w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do nawet 16 procent. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak można dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych klientów. Wniosek, który przedkładamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu pieniądze otrzymujemy maksymalnie po tygodniu, a dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego również osoby z niskimi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany każdemu, gdyż podobnie jak przy każdym typie pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można wydać na dowolny cel – zarówno na kupno akcesoriów RTV, jak i pojazdu czy sfinansowanie zagranicznego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy uświadomić sobie, iż nietrudno wówczas o błędy, których skutkiem są najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Z tego powodu wybór oferty powinniśmy starannie przeanalizować, porównując tak oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym pomysłem z pewnością okażą się więc porady doświadczonego doradcy finansowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych problemów.