Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Na flobo.io znajdziesz odpowiedź na pytanie co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji masowych płatności od klientów. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin to rozwiązanie?

Działanie mass collect jest tak naprawdę niezwykle proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się zarazem jego ID. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach, a także wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew albo przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie na eliminację prawdopodobnych pomyłek nierzadko wynikających w czasie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw rozliczających poniżej 100 faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie oferowana w większości banków (posiadają ją między innymi PM Bank i mBank) wypada rozważyć jej zastosowanie w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie obsługuje mniej niż stu faktur. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc bieżące kontrolowanie przychodzących należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]