Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Kantor wymiany walut - sprawdź koniecznie.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w pobliskim banku bądź w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor online poza przewalutowaniem?

Funkcjonowanie kantoru online jest równie nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, iż transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zwykle z minionej doby. Drugim i bardzo znaczącym atutem kantorów online są niższe spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne i instytucje bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe proponują też kilka pomocniczych usług lubianych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez użytkownika dniu bądź takiej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Cenisz sobie wolność w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich doceniających wygodę oraz dużą wolność w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Korzystają z nich także osoby pracujące czy też studiujące za granicą i osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.