Karboksyterapia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który widocznie poprawia stan skóry i umożliwia skuteczną walkę z przejawami starzenia. Jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia? Jak wygląda zabieg karboksyterapii?
Działanie karboksyterapii medycznej na organizm
Karboksyterapia medyczna jest małoinwazyjnym zabiegiem o dużym spektrum zastosowania – skutecznie poprawia jędrność skóry, wzmaga napięcie skóry dekoltu, szyi czy twarzy i pomaga redukować zmarszczki. Jest używana też do innych celów – zmniejsza widoczność tzw. „skórki pomarańczowej” i rozstępów, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, jak również usuwa teleangiektazje, czyli rozszerzone naczynka krwionośne. Znana jest również z łagodzenia zmian łuszczycowych oraz zapobiegania łysienia. Sekretem jej działania jest dwutlenek węgla wprowadzany w tkanki podskórne, co pozwala na redukcję obrzęków, pozbycie się toksyn i odżywienie tkanek. Prócz tego karboksyterapia poprawia krążenie krwi, stymuluje spalanie tłuszczu, jak również wspiera proces tworzenia się naczynek krwionośnych. Pobudza też włókna kolagenowe odpowiedzialne za jędrność skóry.
Karboksyterapia pod oczy przywraca cerze witalność
Jakie znamy rodzaje karboksyterapii? Ogromnym zainteresowaniem cieszy się karboksyterapia pod oczy, która pozwala na zmniejszenie „worków” oraz cieni. Skóra pod oczami jest nadzwyczaj cienka i to z reguły tam dają się zauważyć pierwsze znamiona starzenia. Zabieg karboksyterapii przywraca skórze rześkość, a obliczu młodzieńczy wygląd. Bardzo popularna jest też karboksyterapia skóry głowy, która jest efektywna w walce z łysieniem. Dwutlenek węgla wprowadzony pod skórę głowy wzmacnia wątłe cebulki włosów, zapobiegając niepożądanej ich utracie i stymulując ich wzrost.