Powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

wypełnianie zmarszczek, powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który od lat używany jest do wytwarzania kosmetyków oraz w różnych zabiegach medycyny estetycznej. Związek ten ma wiąże duże ilości wody, dlatego dodawany jest powszechnie do kremów nawilżających czy peelingów. Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, stąd niesłychanie rzadko bywa przyczyną reakcji alergicznej. W medycynie estetycznej natomiast ten biopolimer wykorzystywany jest najczęściej do wypełniania zmarszczek (tych płytkich, jak i głębokich), formowania owalu twarzy, jak również powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek – skutki zabiegu zauważalne nawet przez 2 lata

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu przede wszystkim przyciągnięcie do skóry H2O (pojedyncza cząsteczka kwasu jest w stanie związać aż 250 cząsteczek H2O!), ale także pobudzenie fibroblastów do produkowania większych ilości kolagenu, a w następstwie doprowadzenie do tego, że skóra odzyska wcześniejszą sprężystość. Najczęstszym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, głównie tych pojawiających się blisko nosa i ust (czyli bruzd nosowo-wargowych), bruzd przy oczodołach i wokół brody bądź horyzontalnych zmarszczek czołowych. Kwas wypycha skórę od wewnątrz, co powoduje, iż bruzda po kilku minutach staje się niedostrzegalna. Do zabiegów wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a w następstwie tego znacznie trwalszy. Jest wolniej metabolizowany, dzięki czemu skutki zabiegu są dostrzegalne nawet przez 2 lata.

Powiększanie ust – popularny zabieg z zastosowaniem kwasem hialuronowym

Pomijając wypełnienie zmarszczek i modelowanie twarzy, powszechnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez centra medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego na ogół osoby, którym nie podoba się objętość i linia ich ust albo których usta nie są symetryczne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa w większości wypadków pół godziny, realizuje się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wstrzykuje się w odpowiednie miejsca ust za pomocą tzw.“tępej igły”, czyli kaniuli. Poprawnie wykonany zabieg skutkuje większymi, bardziej symetrycznymi, jednak w dalszym ciągu naturalnie wyglądającymi ustami.

Nasze dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]