Jak zorganizować chrzciny?

Jak zorganizować chrzciny?

Lokal na chrzciny Kraków - sprawdź aktualną ofertę.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą ważną familijną okolicznością związaną z ich nowo narodzoną pociechą, dlatego też starają się, aby wszystko tego dnia było doskonałe. Planowanie chrzcin może być jednakże wyzwaniem, szczególnie jeśli na chrzest zaprasza się dużą liczbę bliskich oraz przyjaciół. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrztu – możesz określić oczekiwany prezent dla swojego dziecka

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po urodzeniu malucha, czasem nawet tego samego dnia, z uwagi na znaczną śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzciny przekształciły się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla najbliższej rodziny malucha, dlatego też są wyprawiane zazwyczaj do roku po jego urodzinach. Pozwala to na dokładne rozważenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie udzielony sakrament. Umawiając z parafią termin sakramentu zalecamy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich gości, a także organizację dla nich posiłków oraz noclegu, jeśli będą jechać do nas z różnych krańców Polski. W wysłanych zaproszeniach trzeba umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do wyliczenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się także dać sygnał, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Goście zazwyczaj kupują zabawki, tymczasem rodzicom większą radość sprawią praktyczne podarki, jak np. kołderka dla dziecka, fotelik samochodowy czy ubranka.

Lokal na chrzest albo obiad w domu – co wybrać?

Zaledwie dekadę temu chrzciny urządzano na ogół w mieszkaniu rodziny dziecka, zatem nie każdy uczestnik obrzędu w świątyni był zapraszany na odświętną biesiadę. Teraz standardem jest już wspólny obiad dla dużej grupy członków rodziny oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców. Sprawdzając oferty lokali, gdzie można zorganizować chrzciny, wybieraj te, które nie tylko użyczą udekorowane pomieszczenia, ale też kooperują z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań harmonizującą z charakterem wydarzenia i która zagwarantuje profesjonalną obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament ma mieć miejsce w okresie letnim, radzimy znaleźć lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast siedzieć przy stoliku mogą wybiegać się na świeżym powietrzu, a fotograf czy rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia. Znaczący jest również taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca obiadu był wygodny, podobnie jak późniejszy transport gości do zarezerwowanego noclegu czy domu.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]