Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Opróżnianie piwnicy bądź strychu, budowa lub przebudowa domu, odnowienie mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeżeli nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich przypadkach najodpowiedniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zapewnić przewozu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także często zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. Zimą to również najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, trawników, dróg wewnętrznych czy parkingów.