Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Jeśli ciekawi Cię dobra oferta wydruków 3D, wejdź na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany w technologii PolyJet, DMLS, FDM, i SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do podmiotów lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich ścianek, detali oraz wyrazistych konturów.

FDM – wydruk 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, a także opcja zastosowania materiałów w ogromnej gamie barw. W toku druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia dokładność konturów oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]