Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Skieruj się tu jeżeli chcesz zamówić regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – aby prawidłowo ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż także zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a od początku do końca mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje problemy z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, warto na dodatek wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]