Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Jeśli potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien Warszawa, zajrzyj na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych apartamentach, jakkolwiek oraz w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiego powodu jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien stosownymi materiałami, by przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jakkolwiek i na rachunki – wobec tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezwykle istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jednak również błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby także wykonać zawsze w nowym domu bądź też mieszkaniu (po postawieniu bądź odbiorze). Fachowcy zadbają o to, aby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin i zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]