Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Więcej szczegółów o uszczelnianiu okien - kliknij w to miejsce.

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też separują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie ewentualne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]