Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Tu uzyskasz więcej danych o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich szefowie często nie są gotowi odpowiednio pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. finansów, otrzymamy pewność, iż potencjalne kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem kar. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto również napomknąć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Obecnie nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się jedynie kosztami porad – dziwnie niskie koszty usług zazwyczaj oznaczają ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci zdobyli właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]