Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Zamów podłogi drewniane na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie proste i każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Warto pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z opakowania – trzeba odstawić je na dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Podobnie jak inne produkty z drewna, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Musisz więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]