Bagażnik na rowery na hak – zakup na lata

Bagażnik na rowery na hak – zakup na lata

Szukasz platformy na 4 rowery? Sprawdź ebagaznik.pl.

Budowa ścieżek dla rowerów nie tylko w największych aglomeracjach, lecz także w wielu miejscowościach wypoczynkowych w Polsce i za granicą doprowadziła to tego, że pakując się na wczasy zastanawiamy się, czy wziąć dodatkowo rower. Gdy jedziemy bez współtowarzyszy, a nasz rower to „składak”, można zagospodarować dla niego miejsce w bagażniku. Trudności pojawiają się, jeśli podróżujemy z kilkuosobową rodziną i musimy zapakować parę rowerów. W takim przypadku warto użyć platformy rowerowej.

Platforma rowerowa na hak a uchwyt rowerowy – o czym trzeba wiedzieć?

Rowery można przewieźć na dachu pojazdu, instalując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, albo na platformie rowerowej montowanej na haku. Tak pierwsza, jak i druga opcja pozwala na transport nawet do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, lecz mają też parę minusów. Zamocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, może być trudne głównie dla niewysokich osób. Oprócz tego zamocowanie rowerów na dachu zmienia wysokość samochodu, i chociaż zwykle nie jest to przeszkodą podczas przejazdu pod niewysokimi bramami, kładkami dla pieszych i mostami, to zmienia sterowność samochodu z uwagi na większą podatność na mocne porywy wiatru. Natomiast platformy rowerowe instalowane na hak wydłużają samochody, skutkiem tego prowadzący je kierowcy muszą zachować zwiększoną ostrożność podczas cofania oraz parkowania tyłem pojazdu. Rowery ułożone na platformie w wielu przypadkach też sterczą poza obrys samochodu, a to może być utrudnieniem przy wymijaniu innych aut na wąskich ulicach.

Bagażnik na rower – sprawdzić przed jego kupnem?

Postanawiając o zakupie bagażnika rowerowego na hak wypada najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Nie jest to tani zakup, toteż warto już na początku wiedzieć jaką ilość rowerów docelowo będziemy potrzebowali przewieźć. Bagażnik rowerowego od dobrego producenta, np. od Thule, będzie służył nam kilkanaście lat i jeśli zamawiamy go w celu wykorzystania go podczas rodzinnych podróży, warto zdecydować się na taki, na którym zmieścimy 3 bądź 4 jednoślady. Innym istotnym czynnikiem jest sprawdzenie całkowitego ciężaru rowerów – przed kupnem bagażnika należy zweryfikować czy uniesie on obciążenie jakie chcemy na nim umieścić. Dowiedzmy się także jak dopinane są rowery do platformy na hak. Większa ilość uchwytów trzymających jednoślad na miejscu minimalizuje ryzyko jego opadnięcia w czasie przewozu, grożące możliwym porysowaniem karoserii. W razie wątpliwości, który bagażnik rowerowy wybrać, zalecamy zwrócić się po poradę do pracownika sklepu mającego w ofercie taki asortyment.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]