Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Jeśli szukasz aparatu do presoterapii, skieruj się tutaj.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz pompujące, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do presoterapii – stymulacja cyrkulacji limfy

W ostatnich latach fizjoterapeuci często używają maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne komory mankiet naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób cyrkulację limfy. Istnieje mnóstwo wskazań do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – jako wsparcie w likwidacji cellulitu bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się także niezmiernie popularna w świecie sportu, głównie jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowy sprzęt do presoterapii

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do masażu limfatycznego przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu mobilnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, zatem bez trudu można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zakrzepica i stany zapalne, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]