Jaki kombinezon na motocykl?

kombinezon na motocykl

Jazda na motocyklu łączy się nie tylko z pewnym ryzykiem, ale nieraz także z odczuwaniem drobnego dyskomfortu. Aby ograniczyć negatywne oddziaływanie niektórych czynników na zadowolenie z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w stosowny ubiór. Kombinezon na motor albo specjalne spodnie w komplecie z kurtką zatrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również podczas potencjalnego wypadku zdecydowanie zminimalizują prawdopodobieństwo doznania różnego typu kontuzji. Tak niemniej jednak będzie wyłącznie w przypadku, gdy kupimy odpowiedni ich model. Co warto więc nabyć? Jaki materiał wybrać? Co będzie najlepsze – wersja jedno- czy dwuczęściowa? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Kombinezon na motor jedno- albo dwuczęściowy. Który wybrać?

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe preferują w szczególności partycypujący w wyścigach sportowych, profesjonalni motocykliści, jak również osoby z rzadka podróżujące na odległych trasach bez długich przystanków. Dają one maksymalny stopień ochrony w trakcie wypadku. Niestety łączy się to z obniżeniem wygody ich zakładania, ale i chodzenia się w nim na co dzień, m.in. odwiedzanie w nim toalety może być sporym problemem. Toteż motocykliści, nie jeżdżący wyczynowo, bez wahania mogą zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon na motor. Zapewnia on optymalną w większości sytuacji ochronę, a jednocześnie swobodniej się go zdejmuje i zakłada.

Kombinezon na motor – nie tylko rodzaj jest ważny

Krój kombinezonu na motor to jakkolwiek nie wszystko, co trzeba wziąć pod uwagę nabywając jeden z nich. Jednakowo znaczący jest surowiec, z którego jest on uszyty. Tu do wyboru mamy przeważnie skórę i specjalne tekstylia. Kombinezony ze skóry zapewniają mają stosunkowo mały potencjał wentylacji, ale bardzo dobrze zabezpieczają w takcie upadku. Warto natomiast zaznaczyć, iż poniektóre tekstylia – przykładowo te z mocnych polimerów – pod tym względem sprawdzają się jednakowo dobrze, a przy tym lepiej „oddychają”.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]