Jakie wybrać rynny – metalowe czy PCV?

Jakie wybrać rynny – metalowe czy PCV?

Jeśli chcesz kupić systemy rynnowe, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy więc lekceważyć doboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak montaż rynien. Co w takim razie winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – z jakich części są tworzone?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu lub pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do odpływu.

Rynny metalowe, plastikowe lub PCV – co wybrać?

W asortymencie dystrybutorów znajdziemy orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych materiałów – głównie z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, jak bardzo jest on narażony na opady. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania trzeba zatem przedyskutować ze specjalistą.

Nasze dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08