Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Sprawdź, gdzie kupić mopy płaskie z wyciskarką.

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo łatwym obowiązkiem – wystarczy woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy idzie o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia lub sporą powierzchnię. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki wydajnych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa wpływają głównie 2 cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma służyć do mycia posadzek o znacznym metrażu – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Warto również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie.

Wiadro i poręczny trzonek – istotne akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Praktycznie równie istotne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza pielęgnację podłóg. Podczas sprzątanie wielkich powierzchni polecamy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]