Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Jeśli chcesz zamówić lampę solną, koniecznie odwiedź tę stronę.

Drobne dekoracje z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Z rzadka aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – zazwyczaj to zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać obiekty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większego trudu dobierzemy je do aranżacji mieszkania, gdyż kupimy je w trzech kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o jednakowej strukturze krystalizacji i kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie obrobioną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, np. sześcianu czy też walca.

Lampy solne – dzięki nim łatwiej się odstresujesz

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, równoważących te generowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest przyjemny i uspokajający, zatem rekomenduje się nabycie ich ludziom, którym dokucza stres albo bezsenność, dlatego iż z ich pomocą można łatwiej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a pokaźne bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii i dekoracji mieszkań.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]