Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

shuttersy w salonie, nowoczesne okiennice

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować również w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych przenikających do pomieszczenia

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że rewelacyjnie uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, bowiem to w salonie domownicy przebywają większą część dnia, jak również podejmują tu gości. Z tego powodu powinno się zadbać, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale również przytulny. Swoboda zmiany kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła docierającego do wnętrza, co pozwala m.in. na przyjemne jego ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub pełne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Swoboda kontroli wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak wiadomo duży wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, natomiast w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo shuttersy tworzą efektywną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Gromadzi się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się też w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecięcym.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]