Stoliki kawowe – jak dobrać je do wnętrza?

Stoliki kawowe – jak dobrać je do wnętrza?

Stolik kawowy powinien być wygodny w użytkowaniu oraz funkcjonalny. Należy również pamiętać, że jest to interesujący element wystroju wnętrza. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród wielu rodzajów stolików. Jaki jednak będzie najlepszy?

Jak znaleźć najlepszy stolik kawowy do salonu?

Podczas zakupów stolika należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. W jakim stylu jest zaaranżowane wnętrze domu? Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki bądź czasopisma? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może ułatwić nam dopasowanie stolika do indywidualnych potrzeb.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko dobrze wykorzystać niewielką powierzchnię pomieszczenia, ale też w prosty sposób podtrzymać w nim czystość. Można przemyśleć także zakup modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad kupnem stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te prostokątne. Pomysłowym rozwiązaniem są stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno wygodne, jak i pięknie się prezentują.

Powodzeniem cieszą się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, żeby wsuwać je pod siebie. Ponadto modele o kształcie plastra miodu można bez ograniczeń zestawiać z dowolną ilością części. Natomiast tym, którzy często pijają kawę w towarzystwie, poleca się ławy lub stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z owalnym blatem będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli troszczymy się o ekologię, to powinno się rozważyć kupno stolika z używanych materiałów, np. zrobionego z palet. Interesującą alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pnia lub odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Blat stolika do kawy powinien sięgać wysokości siedziska, czyli ok. 45-50 centymetrów. Jeśli chcemy postawić go z boku fotela, to dla komfortu użytkownika musi sięgać do podłokietnika.