Ubrania na motor chronią ciało motocyklisty

Ubrania na motor chronią ciało motocyklisty

Chcesz nabyć odzież na motor? Wejdź na https://tinyurl.com/y8zk7pzo.

Od zarania motoryzacji wiadomo, że poruszanie się na motocyklu nie jest najbezpieczniejszą aktywnością. W trakcie potencjalnego kolizji kierowcę motocykla nie ochraniają pasy i bezpośrednio odczuwa on siłę zderzenia. Dlatego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest posiadanie odpowiedniej odzieży zaprojektowanej specjalnie do tego rodzaju jazdy. Odzież na motor nie tylko minimalizuje ewentualne obrażenia motocyklisty, ale też ochrania go przed promieniami słonecznymi, opadami oraz wiatrem, co zwiększa komfort jazdy.

Najważniejsza odzież na motor – co koniecznie należy mieć?

Wybierając odzież na motocykl najpierw należy wyposażyć się w kask, gdyż zgodnie z przepisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obowiązkowe, obojętnie czy gnamy ścigaczem po autostradzie, czy poruszamy się wolno na skuterze. Jest to również najistotniejszy element protekcji kierowcy jednośladu, ochraniający czaszkę przed ranami, które mogą wywołać poważne następstwa dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do osłony innych części ciała podczas jazdy mamy wiele opcji. Entuzjasta motorów może skomponować swój ubiór sięgając po odpowiednią spodnie oraz kurtkę opracowane specjalnie do jazdy na motorze albo wybrać kombinezon. W sklepach motorowych w asortymencie znajdziemy odzież skórzaną oraz tekstylną. Wiadomo, skóra jest niesłychanie wytrzymałym na uszkodzenia półproduktem, co nie świadczy o tym, iż odzież na motor sporządzona z tekstyliów chroni w mniejszym stopniu – korzysta się w niej z materiałów o wysokiej wytrzymałości na ścieranie i wysokie temperatury. Te części okrycia motocyklisty są uzupełnione o stosowne wzmocnienia ochraniające łokcie, kolana oraz barki, które w trakcie upadku są najbardziej narażone na urazy.

Rękawice, plecaki oraz pozostałe dodatki

Kolejnymi kluczowymi elementami odzieży motocyklowej są buty i rękawice. Rękawice w czasie wypadku zabezpieczają dłonie przed poważnymi urazami, bowiem to nimi instynktownie osłaniamy resztę ciała wyciągając je przed klatkę piersiową i głowę, przez co narażamy je na bolesne otarcia skóry oraz złamania. Warto zatem wybierać rękawice ze wzmocnionymi elementami osłaniającymi kłykcie i wewnętrzną część dłoni. Stosowne buty na motor oprócz tego, że chronią delikatne kości śródstopia, gwarantują także lepszą przyczepność, a przez to lepszą kontrolę nad ciężką maszyną.

W jakie inne elementy odzieży na motor warto posiadać? To niewątpliwie plecaki, kołnierze, gogle jeśli używamy kask crossowy, oraz posiłkowe slidery, zbroje albo ochraniacze.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]