Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Więcej informacji o szatersach.

Projektując aranżację domu, rzadko poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Najczęściej decyzja pada na tradycyjne aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które nieraz zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Charakterystyka shuttersów

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome, a więc można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb lokatorów. Produkuje się je z drewna, z płyt pilśniowych, a także PCV. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się z reguły na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze sprawdzą się na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskich domach spotyka się wciąż stosunkowo rzadko, ale gros z nas zapewne widziało je na ekranie telewizora czy w kinie, bowiem te okiennice są niezwykle popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w Nowej Zelandii.

Dekoracyjne okiennice typu shutters pasują do różnych stylów aranżacyjnych

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko świetnie się prezentują, lecz mają także pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować użycie padającego światła: latem powstrzymywać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepła. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i nie ma na ogół przeszkód, żeby zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom bardzo elegancki wygląd, a więc zwiększają wartość nieruchomości. Trzeba też zaakcentować, iż kąt lameli shuttersów jest ustawiane bez pomocy sznurów, co właściciele zwierząt oraz rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające sznurki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]