Na https://tinyurl.com/yg9pxszz znajdziesz więcej informacji o ortokorekcji.
Czy noszenie szkieł korekcyjnych przy krótkowzroczności to konieczność? Tak, gdyż przy niedużej wadzie wzroku okulary mogą okazać się zbyteczne, gdy postanowimy postawić na ortokorekcję.
Ortokorekcja – odwracalna metoda korekty kształtu rogówki
Wady wzroku takie jak astygmatyzm czy krótkowzroczność są uciążliwe i są w stanie dostrzegalnie obniżyć jakość życia. Można je wyeliminować z pomocą lasera, niemniej jednak spory odsetek osób nie decyduje się na zabieg tego typu z obawy przed ingerencją lasera bądź wprost z powodu braku pieniędzy. Nie oznacza to jednak, iż są one nieodwołalnie skazane na zakładanie okularów i doświadczanie sukcesywnego pogłębiania się wady wzroku. Krótkowzroczność da się skorygować i zablokować jej postęp za pomocą ortokorekcji – nieinwazyjnej, bezpiecznej, i – co ważne – skutecznej procedury polegającej na modelowaniu kształtu rogówki w czasie snu. Jak to działa? Gdy osoba, która założyła szkła ortokorekcyjne śpi, soczewki wpływają na nabłonek rogówki, zmieniając jej kształt przez właściwe jej spłaszczenie w następstwie czego likwidują przyczynę krótkowzroczności. Wpływ działania ortosoczewek jest odczuwalny częstokroć nawet po jednej nocy od ich pierwszego założenia. Wypada jednakże uwydatnić, iż rezultat nie jest permanentny jak po laserowej korekcji wzroku. Efekt utrzymuje się wyłącznie przy systematycznym zakładaniu z ortosoczewek i, naturalnie, dokładnym stosowaniu się do zaleceń optometrysty, ponieważ w przeciwnym wypadku mogą wystąpić powikłania. Modelowanie krzywizny rogówki metodą ortokorekcji jest kompletnie odwracalne – po zaprzestaniu zakładania szkieł ortokorekcyjnych rogówka wraca samoistnie do swojego pierwotnego kształtu.
Jak duża wada wzroku uniemożliwia zastosowanie ortosoczewek?
Krótkowzroczność to wada, której doświadczają osoby w każdym wieku, również najmłodsi. Całe szczęście soczewki ortokorekcyjne mogą zakładać dzieci powyżej 7 lat, dzięki czemu za dnia mogą radować się niczym nieograniczoną aktywnością, zupełnie jak ich rówieśnicy ze zdrowym wzrokiem. Trzeba jednak pamiętać, że użycie z ortosoczewek jest niemożliwe przy wadzie większej niż -8 dioptrii. Krzywizna rogówki każdego człowieka jest inna, z tej przyczyny soczewki wykorzystywane w tej metodzie są dobierane indywidualnie, po dokładnym badaniu wzroku oraz wykonaniu mapy rogówki pacjenta. Istnieje kilka przeciwwskazań do ortokorekcji, to np. blizny na rogówce i uraz gałki ocznej.
Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]